Genel

Eşcinsellik Büyük Bir Sapıklıktır!

"Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz, ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz." (Araf Suresi 81)

Eşcinsellik (Livata), Lut kavmini helak olmaya götüren günahtı. Eşcinsellik, erkeğin, kadını bırakıp erkekle cinsel ilişki kurmasıdır. Allah Teala şöyle buyuruyor:

“Lut’u da (Nebi olarak gönderdik) O, kavmine şöyle demişti:

–Gerçekten siz, daha önce hiç bir milletin yapmadığı bir hayâsızlığı yapıyorsunuz. Sizler, ille de erkeklere yaklaşacak, yol kesecek ve toplantılarınızda edepsizlikler yapacak mısınız?” Ankebut 29

 

 

İğrençliği, kötülüğü ve tehlikesi sebebiyle bu günahı işleyenleri Allah-u Teâlâ, başka bir kavim üzerine toplamadığı şu dört çeşit cezayla cezalandırmıştır. Gözlerini kör eder, ülkelerinin altını üstüne getirir, üzerlerine sert taşlar yağdırır ve bir çığlık gönderir.

Livata’nın, İslam şeriatındaki cezası tercih olan görüşe göre kılıçla öldürmedir. Bu livatayı yapanın cezasıdır. Kendisine livata yapılan ise isteyerek ve kendisi seçerek bu olaya alet olmuşsa aynı şekilde cezalandırılır. Abdullah ibni Abbas (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Lut kavminin amelini (livatayı) yapanları bulduğunuz zaman livata yapanı da, kendisine livata yapılanı da öldürün!’ buyurdu.”

Ahmed Müsned 1/300, Albânî Sahihu’l-Cami 6565

Geçmişte olmayıp zamanımızda ortaya çıkan öldürücü aids hastalığı gibi hastalıklar ve salgınlar, fuhuş sebebiyledir.

Muhammed Salih el-Müneccid

Kuranlı Hayatlar Youtube

5 1 Oy
Makaleyi Puanla

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Yorumlara Bak

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu