Dualar

İş Bulmak için Okunacak Dualar

İş bulmak için okunacak dua ve dualar İşsizlik son dönemlerin en büyük problemi olarak herkesin ortak derdi haline gelmiştir. Toplumumuzda gerçek anlamda her işi yapmaya elverişli olan ancak iş bulmayan pek çok kimse bu durumdan muzdarip olmaktadır.

İş bulmak için okunacak dualar, İşsizlik son dönemlerin en büyük problemi olarak herkesin ortak derdi haline gelmiştir. Toplumumuzda gerçek anlamda her işi yapmaya elverişli olan ancak iş bulmayan pek çok kimse bu durumdan muzdarip olmaktadır. İşsizlik elbette ki kader değildir. Çalışmak ve ailenin geçimi için mücadele etmek ibadet yerine dahi geçebilmekte.

Rızık Allah’tandır ve Allah rızka kefildir.

Allah Resulü şöyle buyurmaktadır.

Bir çocuk ana rahmine düştükten 120 gün sonra Allah ona bir melek gönderir. Melek onu suretlendirip kulağını, gözünü, derisini, etini ve kemiğini oluşturur ve o cenin hakkında Allah’ın buyurduğu şu dört hususu yazar;

1) Erkek mi, dişi mi?
2) Cennetlik mi yoksa Cehennemlik mi?
3) Rızkı
4) Eceli

İş Bulmak için okunacak dualar

“Ey Rabbimiz, bize katından rahmet ver ve işimizde bizim için muvafakiyet hazırla.” Kehf Suresi / 10.

Unutulmaması gerekiyor, bir insan dua ettiğinde bu duanın kabul olunması için de bazı kriterler vardır. Elbette duayı kabul eden veya etmeyen de Allah’tır. O dilerse kabul eder dilerse de etmez. Şu da vardır ki;3

Tövbe Etmek, Tövbe Nasıl Edilir, Tövbenin Şartları Nelerdir?

Amelsiz dua eden, yaysız ok atan gibidir. (Vehb b. Münebbih)

Bu nedenle ibadetlerimizi yapmalı ve her işi yüce Allah’a bırakmalıyız. Çabalamalı ve gayret etmeliyiz, yalanla asla iş tutmamalı ve Allah’a isyan olan hiç bir işi seçmemeliyiz.

Öyle ise Emrolunduğun gibi dosdoğru ol – Hud Suresi 112

 

Tövbe Etmek, Tövbe Nasıl Edilir, Tövbenin Şartları

Daha Fazlası

İnternetten Para Kazanma
İnternetten Para Kazanma Kariyer Fikirleri - İş Firkirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu